Galerie
Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna

W 2010 roku uroczyście będziemy odchodzić 480 rocznicę urodzin Jana Kochanowskiego.

Z sukcesami i niepowodzeniami zastanawiamy się jak wypełnić misję naszego Stowarzyszenia, jak rozwijać naszą lokalną i regionalną aktywność?

Naszym największym dorobkiem są ludzie, 60 aktywnych członków Stowarzyszenia, głównie mieszkańców Sycyny. Podjęliśmy lokalną współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną, Uniwersytetem III Wieku. Mamy wielu sympatyków - przyjaciół, wspomaga nas wiele instytucji i organizacji w gminie, powiecie, na Mazowszu, w kraju i Europie.

Dzięki naszej działalności, wydawnictwom - Bibliotece Sycyńskiej, sieci eSycyna, Sycyna stała się symbolem aktywności, informatyzacji, pielęgnowania tradycji, rozwoju małych ojczyzn, troski o dziedzictwo kulturowe. Byliśmy w wielu miejscowościach Polski i Europy. Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, przygotowaliśmy nowe projekty. Jak zwykle pięknymi osiągnięciami i aktywnością szczyci się nasz Chór SYCYNA Koła Gospodyń Wiejskich.

Przypomnijmy 2009 rok Pracowni Badań i Doradztwa. Aktywnie współdziałaliśmy nad przygotowaniem nowej strategii i projektu LEADER na lata 2009-2013. Zrealizowaliśmy już pierwsze zadania. Czekamy na realizację projektu Parku i nowego centrum Sycyny w programie Odnowy Wsi LEADER na wniosek Gminy Zwoleń i Starostwa Powiatowego.

Przygotowano i złożono w konkursach projekty:

  • Program Grundtvig Edukacja międzypokoleniowa,
  • PO Innowacyjna Gospodarka Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu,
  • eAktywna wieś praca dla aktywnych (Mazowsze),
  • Integracja lokalna eaktywizacja (Mazowsze).

Wydaliśmy kolejne wydanie Wieści Sycyny Nr 39-42 w tym specjalny dodatek o naszym wspólnym zwoleńskim projekcie Leadera. Następne tomy Biblioteki Sycyńskiej: Justyny Pyrgiel Rozmowa oblana sokiem pomarańczy (DVV), monografie Kapitał intelektualny i scenariusze rozwoju gmin LGD Dziedzictwo i Rozwój, folder Nasza mała ojczyzna. Łącznie w ciągu 10 lat wydaliśmy 46 tomów w nakładzie 51 105 egz. Współorganizowaliśmy razem z DVV Niemieckimi Uniwersytetami Ludowymi wspomagani przez Panią prof. dr hab. Ewę Przybylską konferencję naukową Lokalnie, mądrze, aktywnie i z perspektywą.

Wiejski ośrodek wspierania aktywności społecznej kierowany przez panią Mariannę Gajowiak kontynuował działalność wyrównywania szans edukacyjnych poprzez stypendia oświatowe, które otrzymało w tym roku pięciu uczniów i studentów (łącznie 68 stypendiów), pomagamy lokalnym szkołom, stowarzyszeniom.

W X Dniach Sycyny wystąpili: TATRA ROMA Miklosza Deki Czureja, The Crunch - zespół rokowy. Dziękuję Staroście Zwoleńskiemu, wszystkim aktywnym organizatorom oraz naszemu dziecięcemu zespołowi ISKIERKI, a także Sobótce z Czarnolasu, Roxy ze Zwolenia i oczywiście naszemu Chórowi SYCYNA. Uczestniczyło ponad 3 000 ludzi.

Współorganizowaliśmy wycieczki, spotkania, w tym wyjazdy studyjne, szkoleniowe na Cypr i na wybrzeże. Współfinansowaliśmy z Kuratorium Oświatowym kolonie w Małem Cichem w którym uczestniczyły dzieci z Baryczy i Sycyny. Głównym organizatorem była Pani Hanna Pyrka Dyrektor PSP w Baryczy.

Bardzo udane przedsięwzięcie Wakacje z komputerem i nie tylko gromadziło dzieci, młodzież i studentów. Pomysłowością wykazały się Panie Lidia Kęmpińska i Monika Bielec, Ewa Misztak.

Starszyzna Sycyny, seniorzy wybierali swoich starostów Henryka Wróbla i Wiesława Fałka.

Zgodnie ze statutem odbyło się 18.04.2009 r. walne sprawozdawcze zebranie członków Stowarzyszenia. Zarząd i Komisja Rekrutacyjna uzyskały absolutorium. Przyjęliśmy plan działalności na rok 2010. Na bieżąco informowaliśmy o działalności Stowarzyszenia w naszej gazecie Wieści Sycyny i stronie internetowej www.sycyna.ppp.pl.

Bilans finansowy, rachunek zysków i strat, informacje dodatkowe w styczniu przedłożyliśmy Komisji Rewizyjnej. Nasze przychody głównie stanowią wpływy ze sprzedaży wydawnictw, składek, wynagrodzenia za realizowane projekty i wyniosły 111 508,92 zł a koszty 104 312,82 zł. Znaczną część naszych środków wydaliśmy na dofinansowanie działalności edukacyjnej, kulturalnej, nowe wydawnictwa. Szczegółowe omówienie bilansu gospodarki finansowej przedstawi Komisja Rewizyjna.

Proszę o przyjęcie podziękowań za współpracę dla Zarządu i Rady Powiatu, Rady Miasta i burmistrzów Zwolenia, wójtów wspierających nas gmin, dyrektorów szkół w Baryczy, Sudole, Sycynie, Zwoleniu, sołtysów i komendantów ochotniczych straży pożarnych. To był, więc kolejny, dobry, pracowity rok w naszej działalności.

W roku 2010 planujemy:

  • przygotować specjalny program 480 lecia urodzin Jana Kochanowskiego,
  • upowszechnić dorobek X lat Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna,
  • wspierać i rozwijać projekt zwoleńskiego LEADER w Lokalnej Grupie Działania ale również w kontekście regionalnym i międzynarodowym,
  • wspierać profesjonalizację, rozwijać zasoby kadrowe projektów europejskich,
  • kontynuować prace nad organizacją gminnych, powiatowych, regionalnych i europejskich sieci małych ojczyzn - wielkich ludzi, Europejskiego Ludowego Uniwersytetu Internetowego w Sycynie oraz monograficzną serią wydawniczą Biblioteka Sycyńska.
  • kontynuować projekt informatyzacji eSYCYNA - Wrota powiatu zwoleńskiego, szczególnie przez zwiększenie dostępu do Internetu - uaktywnienie dorosłych, rozwój projektu MEVA i COST.

 

Sprawozdanie przyjęto na zebraniu Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna 14.01.2010 r. Walne Sprawozdawcze Zebranie w dniu 25 lutego 2010 r. przyjęło sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna w roku 2009.

 

Przewodniczący Walnego
Sprawozdawczego Zebrania
Członków
Małgorzata Zyzek
Sekretarz Zarządu
Grzegorz Sowula
Prezes Zarządu
Henryk Bednarczyk
Wróć do poprzedniej strony
DevilArt - strony internetowe , jesteś naszym: 565306 gościem.